Wystąpienia oraz współpraca z mediami

Wystąpienia oraz współpraca z mediami

W marcu  2020 r. adwokat Justyna Michalak-Królicka skomentowała w wywiadzie dla portalu prawo.pl zagadnienie dotyczące uprawnienia pracownika do dozwolonej publicznej krytyki pracodawcy oraz prywatnego charakteru treści zamieszczanych przez pracownika w mediach społecznościowych.

https://www.prawo.pl/zdrowie/zakaz-publicznego-wypowiadania-sie-lekarzy-na-temat-epidemi,499036.html

W marcu  2019 r. adwokat Justyna Michalak-Królicka na konferencji doktorantów Uczelni Łazarskiego w Warszawie przedstawiła temat „PRAWO WOBEC WYZWAŃ XXI WIEKU” referat pt. Chatboty i voiceboty- w jaki sposób rozwój sztucznej inteligencji wpływa na świadczenie usług telekomunikacyjnych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych”.

W styczniu 2019 r. oraz październiku 2019 r. adwokat Justyna Michalak-Królicka skomentowała w internetowym magazynie Prawo.pl prawne aspekty mobbingu w miejscu pracy środowisk medycznych oraz procedury przyznawania odszkodowań i zadośćuczynień tytułem mobbingu w postępowaniach sądowych.

https://www.prawo.pl/zdrowie/mlodzi-lekarze-ofiarami-mobbingu,478099.html

https://www.prawo.pl/zdrowie/za-mobbing-w-szpitalach-sady-cywilne-przyznaja-odszkodowania,354107.html

W październiku 2018 r. adwokat Justyna Michalak-Królicka wystąpiła w toku II edycji Warszawskich Konfrontacji Administracyjnych poświęconych zagadnieniu „Jawności w prawie administracyjnym”, organizowanych przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS oraz Akademię Koźmińskiego w Warszawie.

We wrześniu 2018 r. adwokat Justyna Michalak-Królicka przeprowadziła wykład pt. „Bezpieczeństwo w gabinetach kosmetologicznych, klinikach medycyny estetycznej i ośrodkach SPA. Formalne elementy zgody klienta na zabieg. Jak bronić się przed roszczeniami i jednocześnie zabezpieczyć prawnie przed skutkami ubocznymi zabiegów?” w ramach Konferencji Beauty Expert przeprowadzonej we Wrocławiu dla przedstawicieli branży medycznej i kosmetologicznej.


Adwokat Justyna Michalak-Królicka  komentowała w trakcie emisji programu informacyjnego stacji TVN24 aspekty prawne zastosowania w polskim systemie prawa karnego instytucji obrony koniecznej, skutków przekroczenia granic obrony koniecznej oraz rozkładu ciężaru dowodów w postępowaniu karnym w sytuacji powołania się na obronę konieczną.
Ponadto dla stacji TVN24 adwokat Justyna Michalak-Królicka komentowała skutki prawne instytucji ubezwłasnowolnienia, procedurę sądową w tym przedmiocie, a także zakreślone prawem granice ingerencji ośrodków pomocy społecznej w sprawy osobiste osób korzystających z pomocy takich ośrodków.  

Adwokat Justyna Michalak-Królicka współpracuje z portalem Money.pl komentując bieżące wydarzenia w aspekcie ich oceny prawnej oraz skutków prawnych działań lub zaniechań uczestników obrotu gospodarczego.